top of page
Burs spindle rulman tamiri
SPINDLE YENİLEME: Başlık
CNC SPINDLE TAMİRİ

NEDEN Mİ  FARKLIYIZ ?

Genelde Spindle Maliyeti Yatırımını Yapmış olduğunuz tezgah fiyatının yaklaşık %15 ini oluşturur. Doğru ellerde ve doğru ekipmanlar ile yada zamanında yapılmayan spindle tamiri size çok daha büyük arızlar yada yeni bir spindle almanıza sebebiyet verebilir. Bizler yapmış olduğumuz tespitler ile mekanizmanın içinde çalışan tüm aksamları daha spindle açmadan öngörebiliyoruz, motorda yada başka bir yerdn kaynaklanan problemer olması durumunda spindle hiç açmıyoruz. Değişim gerekli ise uzman kadromuz ve teknolojik spindle tamir ve test ekipmanlarımız ayrıca test cihazlarımız sayesinde geç kalmadan ilk gün ki hassasiyet değerlerinde spindle'ınızı size teslim ediyoruz.

ÇÜNKİ BİZ İŞİMİZİ CİDDİYE ALARAK YAPIYORUZ.

SPINDLE YENİLEME: Hoş Geldiniz
Blans cihazımız.png
bursa elektro spindle tamir

MONTAJ ÖNCESI VE SONRASI TESTE TABI TUTULAN SPINDLE

Özel test cihazı ve buna olan yazılım ile , tamir için gelen spindle değişken devirlerde Ses ,Vibrasyon ,Isı , Salgı Testi Yapılır resimlenir ve raporlanır. Gerekli bakım ve değişimler yapıldıktan sonra aynı teste tekrar giren Spindle yine aynı şekilde  raporlanır. Bu işlem spindle 'ın olması gereken değerlere girene kadar devam edilir ve tam anlamıyla toleransların içinde son kullanıcıya edilir.

RULMAN SEÇİMİNİN ÖNEMİ

Tahmin edersiniz ki aynı model olsada  spindle Mikron değerinde aynı çap ve boya sahip olmadığı gibi ,rulmanlardada aynı marka model olsa da benzer ölçü farkları vardır. Ve bu ölçü farkları hali hazırda rulmanların üzerindeki kutularda yazmaktadır.. Biz rulman bileziklernin oturacağı bölgeye göre olan tolerastaki rulmanları takarak sıkı yada bol geçme gibi problemleri absorbe ediyor ve güvenilir biçimde değişim işini gerçekleştiriyoruz.

Class Servis Mühendisi Murat.png
TES RAPORU BURSA SPINDLE

MÜŞTERI HIZMETLERI ARAMASI

Spindle bize geldikten bitene kadar olan hereyden anlık haberdar oluyorsunuz.  İzniniz olmadan hiçbir işlem yapılmadığı gibi , yapılan her işlemin görüntü ve raporlarını anlık olarak iletebiliyoruz.

TÜM KONTROL SONRASI OLUŞTURULAN TEST RAPORU

Her spindle geldiğinde yapılan kontrol ve neticesini sizlerle paylaşırız. Aynı testler iş bitiminde de uygulanır ve farkları görebilirsiniz.

SPINDLE YENİLEME: Hizmetler
SPINDLE YENİLEME: Pro Gallery
Boş Fabrika

TEZGAHINIZ' IN KALBİNİ RİSKE ATMAYIN

SPINDLE YENİLEME: Hizmetler
kessler çanak yay
bursa elektro spindle tamiri.png

ÖNCESİ VE SONRASI YAPILAN TESTLER

Genelde rulmanı değiştirilen spindle da bu tür teslere tabi tutulmazlar. Bizler her ne sebeple olursa olsun merkezimize gelen spindle sistemlerini tüm fonksiyonlarını teste sokarız. Problem teşkil eden yada edebilecek sorunları tespit eder ve sizlerin onayını alarak bu tür tamirleri orjinal yedek parçalar ile değişimlerini gerçekleştiriz. Bu yüzden ilk gün ki hassasiyete teslim ediyoruz diyebiliyoruz.


- Salgı Kontrolü


- Balans Kontrolü


- Isınma Kontrolü


- Çekme Kuvveti Kontrolü

- Ses kontrolü.

YENİLERKEN NELER YAPIYORUZ

1- Y I K A M A

Giriş kontrol testleri sonrası sökülen spindle ın tüm parçaları endüstriyel yıkama cihazı ile yıkanarak tüm kalıntılardan temizlenir.

2- G R E S   Y A Ğ I  M İ K T A R I

Her rulman imalatçısının modele göre belirlemiş olduğu bir gres miktarı vardır. Gress olması gerekenden az oldugunda ı aşınma yapar fazla gres ise ısınma yaparak sıvılaşır ve rulmanın içinde kalmaz. Biz kutularda belirtilmiş klavuza göre hassas terazimiz ile kullanılacak gress miktarını ayalayarak uygulama yapıyoruz.

3 - O R I N G

Tüm yenilenen spindle ların oringleri orjinal ölçüleri ile yenilenerek takılır. 

4- K E Ç E

Spindle da bulunan tüm sızdırmazlık keçeleri yenisi ile değiştirilir.

5- C İ V A T A

Eski civataları kullanmıyoruz, Sıyırma alyan başı deforme  uzama gibi ihtimaller göz önüne alındığı için , aynı normdaki  yeni civatalar ile tamir işlemi yapıyoruz.

7 - G R E S S

Hassas tatı ile kullandığımız tek yağ KLUBER NBU15 tir.

8- Uzun raf ömrü , orjinal olmayan rulman stok bulamama ihtimali sebeplerden dolayı Yüksek hassasiyetli rulmanları stoklarımızda bulunduruyoruz.

BURSA SPINDLE TAMİRİ DMG CLASS
kessler türkiye

TAMİR ÖNCESİ VE SONRASI

E-Mail olarak, sunduğumuz etkileyici seviyedeki profesyonelliği tüm müşterilerimizin deneyimlemesini isteriz. Diğer hizmetlerimiz gibi, bu hizmetimiz de hayatınızı çok daha kolaylaştırmak için vardır. Size en iyi ürünleri ve en kaliteli servisi sağladığımızın garantisini veriyoruz.

HASARLI SIYRILMIŞ MEKANİK PARÇALAR

Resimdeki gibi spindle sistemini oluşturan parçalardan biri problemli olması durumunda orjinali ile garantili şekilde değişimi yapılır. Tabiki sizin onayınız sonrasında.

 Dmg Mori Spindle Tamiri , Doosan Spindle Tamiri , Goodway spindle tamiri ,ANCA spindle tamiri ,Enshu Spindle Tamiri ,Fanuc Cnc Spindle Tamiri,brother spindle tamiri ,Grob  Spindle Tamiri, bavius spindle tamiri ,Hardinge Spindle tamiri, Heller Spindle Tamiri , Kessler Spindle Tamiri, KitamuraSpindle Tamiri, Mazak Spindle Tamiri,Mori Seiki Spindle Tamiri,OKK Spindle Tamiri,Okuma Spindle TamiriSetco Spindle Tamiri,Royal Spindle Tamiri Weiss Spindle , Kessler Spindle Tamiri ,Haas Spindle Tamiri,Makino Spindle Tamiri ,Hyundai Spindle Tamiri,Quaser spindle tamiri,Matsuura spindle tamiri,Mecof spindle tamiri.Hermle spindle tamiri.Kiwa Spindle Tamiri.Awea spindle tamiri.TOPPER Spindle tamiri.Wele spindle tamiri.Huron spindle tamiri.Correa spindle tamiri.Zayer spindle tamiri.spinner spindle tamiri.DMG Spindle tamiri.Fisher spindle tamiri.Hartford spindle tamiri.Toyoda spindle tamiri.DAHLIH Spindle tamiri.KAFO spindle taimiri.FİNETECH spindle taimiri.CNC Spindletamiri.Elektro spindle tamiri.

bottom of page